Jakie korzyści wynikają z zatrudnienia obcokrajowców
15663
post-template-default,single,single-post,postid-15663,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Jakie są zalety zatrudnienia obcokrajowców?

zatrudnienie

Jakie są zalety zatrudnienia obcokrajowców?

Skupiając się na zaletach. jakie niesie za sobą zatrudnienie obcokrajowca w naszej firmie, musimy przede wszystkim nadmienić, iż taka osoba dużo szybciej zgodzi się np. na pracę w delegacji, ponieważ tak naprawdę nie robi jej to różnicy, ponieważ i tak znajduje się stosunkowo daleko od swojego domu.

 Wielu pracowników zagranicznych ma również to do siebie, iż są dużo bardziej wydajni w pracy, aniżeli ludzie z naszego kraju. Ma to głównie związek, z tym że tak naprawdę przyjechali oni do naszego kraju po to, aby zarobić godziwe jak na ich warunki pieniądze, a nie w celach turystycznych. Dlatego możemy również dodać, iż pracownik zagraniczny będzie w stanie wypracować większą ilość godzin w miesiącu w porównaniu do polskiego pracownika, który jak najszybciej będzie chciał wrócić z pracy do domu.

Korzyści dla pracowników oraz firmy

Decydując się na zatrudnienie pracownika z zagranicy, możemy mieć pewność tego, że ze względu na dużo większe zarobki w naszym kraju w porównaniu np. do terenu Ukrainy my jako pracodawcy możemy ściągnąć do siebie wielu różnych fachowców, których akurat będziemy potrzebowali. Nasz krajowy rynek pracy bowiem będzie uszczuplony w tym kontekście przez to, że nasi krajowi pracownicy coraz częściej wyjeżdżają na zachód, aby móc zarobić jeszcze większe pieniądze. Problem ten dotyka praktycznie każdej branży, ponieważ już teraz w naszym kraju brakuje nie tylko lekarzy, ale również i sprzedawców czy choćby budowlańców.

Niewątpliwie plusem dla nas jako pracodawców w takiej sytuacji jest również to, iż nasza firma zyskuje przede wszystkim bardzo skrupulatnych, punktualnych oraz zdeterminowanych do pracy w każdych warunkach pracowników, którzy w naszym kraju skupią uwagę tylko i wyłącznie na funkcji, jaką mają pełnić. Jest to oczywiście związane również z finansami, ponieważ tak naprawdę im więcej zarobią oni w naszym kraju, tym lepiej będzie się im żyło później u siebie lub też będą mogli pomóc na bieżąco pozostawionej na czas pracy rodzinie. Można zatem to uznać jako ogromną korzyść zarówno dla firmy, jak i samego pracownika.

No Comments

Post A Comment