W jaki sposób możemy znaleźć obcokrajowca do pracy
15667
post-template-default,single,single-post,postid-15667,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Jak znaleźć obcokrajowca do pracy?

Poszukiwanie pracowników

Jak znaleźć obcokrajowca do pracy?

Prowadząc własną firmę, coraz częściej musimy zmagać się z brakiem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników z naszego kraju. Niestety związane jest to z ich wyjazdem do krajów zachodnich, gdzie często mogą otrzymać dużo większe pieniądze za wykonanie tej samej pracy.

Oczywiście na takiej samej zasadzie obcokrajowcy (najczęściej Ukraińcy) trafiają do nas, ponieważ tutaj mogą zdobyć więcej pieniędzy niż u siebie w kraju. Szukając obcokrajowców do pracy, możemy zrobić to oczywiście w stu procentach samemu, warto jednak wspomnieć, iż jest to proces wymagający sporej ilości czasu oraz stałego dostępu do Internetu.

Proces samodzielnych poszukiwań pracownika z zagranicy powinniśmy rozpocząć przede wszystkim od Internetu. Możemy tam poprowadzić tak zwaną rekrutację bierną, gdzie będziemy musieli po prostu zamieścić ogłoszenia dotyczące rekrutacji na dane stanowisko na różnego typu portalach branżowych oraz ogłoszeniowych. Oczywiście owo ogłoszenie powinno być napisane w języku angielskim lub języku urzędowym danego kraju, z którego zamierzamy zatrudnić pracownika. Druga forma poszukiwań na własną rękę określana jest mianem czynnej, ponieważ w tym przypadku to my powinniśmy przeglądać wszelkie ogłoszenia (np. na portalach społecznościowych i forach) od osób szukających pracy w naszym kraju, jak również skontaktować się z nimi w wybrany sposób i zaprosić ich na rozmowę o pracę.

Korzystanie z usług profesjonalnych firm

Jeżeli uznaliśmy, iż nie mamy za wiele czasu na samodzielne szukanie pracowników z zagranicy, to warto skorzystać z drugiego sposobu, czyli pomocy odpowiednich firm, które się tym zajmują. Ze względu na spory napływ obcokrajowców w naszym kraju powstaje coraz więcej przedsiębiorstw zajmujących się tak zwanym outsourcingiem, do których możemy zgłosić się po to, by wyszukały dla nas pracownika o określonym profilu. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy szukamy wyspecjalizowanych osób, które wymagają sprawdzenia oraz w momencie, gdy jednorazowo chcemy zatrudnić większą grupę osób. Agencje zewnętrzne prowadzą rekrutację praktycznie przez cały czas, dlatego też łatwiej oraz przede wszystkim szybciej będzie nam w ten sposób znaleźć pracownika, aniżeli w przypadku, gdy robienia tego na własną rękę.

No Comments

Post A Comment